O nas

Przedsiębiorstwo turystyczne, które rozpoczęło swą działalność w 2011 roku, to rodzinna firma prowadzona przez 2 osoby. Annę Mazuś i jej córkę Nicole. Turystyka jest dla nas nowym pomysłem i wyzwaniem. Dotychczas w Folwarku zajmowaliśmy się tylko działalnością rolniczą. Gospodarstwo jest własnością Anny Mazuś i Marka Stali, którzy na co dzień z pasją zajmują sie uprawą ziemi.

Położenie folwarku

Folwark Jackowo położony jest nad Morzem Bałtyckim, pomiędzy Białogórą i Łebą. Jest to Pobrzeże Kaszubskie w Gminie Choczewo, w powiecie wejherowskim. Zabudowania otoczone są wiekowym parkiem, przechodzącym w las, którego leśne ścieżki poprowadzą Państwa do morza (ok. 4000 m). Teren wokół Folwarku zachwyca swoją różnorodnością. Malownicze łąki, pola, pastwiska, lasy, jeziora oraz strumienie to tylko namiastka tego co oferuje ta urocza okolica. Do plaży można także dotrzeć samochodem (ok. 7 km) i zaparkować na parkingu (50m do morza). Plaże w naszej okolicy należą do najpiękniejszych, są czyste, szerokie. Zapewniamy, że znalezienie miejsca odpowiedniego do obcowania „sam na sam” z naturą nie stanowi problemu.

Gospodarstwo

Gospodarstwo zajmuje powierzchnię ca. 1500 ha. Na naszych ziemiach uprawiamy zboża i rzepaki. Anna i Nicole prowadzą dodatkowo certyfikowane gospodarstwa ekologiczne, dlatego możemy bezpiecznie polecać przygotowywane przez nas pokarmy albowiem są całkowicie zdrowe. Używamy w naszej kuchni własnych i sąsiedzkich, ekologicznych produktów. Część ziem wykorzystywana jest jako pastwiska i łąki, na potrzeby hodowli koni. W Folwarku jest 8 koni rekreacyjnych, istnieje również możliwość trzymania Waszych koni w pensjonacie. Już od kilku pokoleń zamieszkuje w naszym parku sarnia rodzina, a około 3 nad ranem można spotkac na parapecie okna, jednego z pokoi na poddaszu, prawdziwą, mądrą sowę. Na stałe mieszkają z nami: 5 psów, 10 kotów i 20 kur. Zwierzęta pracują z nami w gospodarstwie, strzegąc go i łowiąc magazynowe i polne myszy.


Agroturystyka u Nicole

Zapraszamy do pokoi wyremontowanych w 2011 roku w zabudowaniach folwarcznych. Właścicielką tej części naszego rodzinnego przedsięwzięcia jest Nicole – 25-letnia studentka medycyny weterynaryjnej w SGGW w Warszawie.

W Folwarku spróbujemy zaoferować Ci wszystko to, co jest niezbędne by odpocząć:

  • pokoje stylizowane na odległe kraje, które już zwiedziłeś, a może dopiero zwiedzisz
  • czyste i nowoczesne łazienki,
  • wygodny „common room”, w którym zawsze można z kimś pogawędzić lub obejrzeć ciekawy film,
  • drugi pokój dzienny znajduje się na poddaszu. Jest to wymarzone miejsce dla tych gości, którzy zamiast telewizji wolą książki,
  • ogród z tarasem, na którym można pooddychać świeżym, pachnącym żywicą, morskim powietrzem i delektować się smakiem kawy lub herbaty w towarzystwie domowego ciasta.

Rano powitamy Cię uśmiechem na twarzy i pysznym śniadaniem, które zapewni siły na kolejny dzień poświęcony… odpoczywaniu. W Folwarku zapewnimy Ci coś, czego nie da się przeliczyć na pieniądze – ciepłą i przyjazną atmosferę, tworzoną przez zafascynowanych swoją pracą ludzi oraz gości takich jak Ty.

Pokoje przy Szklarni

Uprzejmie informujemy, że pokoje przy Szklarni czekają na gości. Pokoje są jasne, duże i wygodne (ok. 20 m2). Każdy pokoj posiada oddzielne wejście z zewnątrz oraz nowoczesną łazienkę z prysznicem. Przed budynkiem jest ogród z tarasem. Możesz się tutaj napić prawdziwego włoskiego cappuccino lub espresso i cieszyć oczy skubiących trawę koni.

Serdecznie zapraszamy