„Powidoki” – Miejsce Spotkań z Uważnością

W roku 2014 rozpoczęło swoją działalność „Powidoki” – Miejsce Spotkań z Uważnością. Od dłuższego czasu rozmyślałam o stworzeniu takiego miejsca, w którym ludzie będą mogli odpocząć od tempa i biegu życia, w którym znajdują się na co dzień. Teraz to marzenie realizuje się. Chciałabym by było  miejsce, w którym spokój i harmonia towarzyszą każdej spędzanej tu chwili. Wspierają mnie w tym przedsięwzięciu moje przyjaciółki, mądre, wrażliwe, umiejące wsłuchiwać  się w życie kobiety, które często są pomysłodawczyniami i współtworzą organizowane warsztaty. Każda z nich robi, to co lubi i doskonale spełnia się w swojej pracy. Mam nadzieję, że Wam również uda się doświadczyć przyjemności obcowania z Nimi. Zapraszam do nas  do „Powidoków” w Folwarku w Jackowie, na warsztaty i kursy pod naszą opieką .

Anna Mazuś

Psycholog, absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie. Absolwentka kursu socjoterapii i pomocy psychologicznej przy fundacji ETOH w Warszawie. Uczestniczka kursów medytacyjnych, odosobnień medytacyjnych, kursu redukcji stresu. Certyfikowany nauczyciel MBSR przez Institute for Mindfulness Based Approaches w Niemczech. Ukończyła kurs Mindfulness Practitioner Foundation / Mindfulness Practitioner Certificate, certyfikowane przez Mindfulness Association (UK). W ostatnich latach socjoterapeutka prowadząca grupę młodzieżową, psycholog w ZSP. Założycielka świetlicy socjoterapeutycznej w Jackowie, oraz CRO ”Powidoki”. Na co dzień zajmuje się prowadzeniem ekologicznego gospodarstwa rolnego, oraz zarządza spółką. Zainteresowanie człowiekiem, radością życia, spokojem i harmonią w życiu rozpoczęło się wiele lat temu i trwa nieprzerwanie do dziś. Praktykuje jogę, medytację uważności, lubi naturę, spacery i jazdę konno.

Elwira Weinkam

Mieszka na stałe w Niemczech. Zajmuje sie od 16 lat medycyną naturalną (Deutsche Paracelsus Schule)
specjalizacja: irydologia, homeopatia, akupunktura, terapia kręgosłupa Dorna i masaż energetyczny Breussa, Thai-Yoga- Massage.

Nauczyciel Hatha Jogi (BYV) – obejmującej asany, pranajame
(świadome oddychanie), ćwiczenia relaksacyjne, zdrowe odżywianie, medytację.

Dalsze kształcenie w: Joga jako terapia, Joga i Filozofia, Joga i Psychologia.
Elwira prowadzi całościowy, indywidualny tok nauczania w zależności od potrzeb, fizycznych, skłonności, umiejętności, obranego celu, wieku i płci pacjenta.

Beata Główczewska

Trenerka rozwoju osobistego, rozwiązywania konfliktów, mediatorka, pedagożka. Absolwentka Szkoły Trenerów Rozwoju Osobistego opartej na metodzie Nonviolent Communication (specjalizacja: mediacja), oraz Studium NVC przy „Dojrzewalni Róż” w Warszawie. Moja droga zawodowa i rozwojowa jest dla mnie inspiracją w odkrywaniu i doświadczaniu w jaki sposób komunikacja, wyrażanie się, ekspresja przekłada się na jakość kontaktów, życia i poczucia siebie w świecie.

Tatiana Radecka

Artystka plastyk, instruktorka sztuki użytkowej. Kilkuletnia pracownica Ośrodka Kultury. Praktykuje 14 lat medytację i 10lat  jogę metodą Iyengara. Absolwentka kursów REIKI.
Dyplomowany Couch rozwoju osobistego. Dyplomowana masażystka europejskiej szkoły SHIATSU. Uczestniczks wielu odosobnień, warsztatów jogi i medytacji.  Pasjonat TAI-CHI, Qi Gong.

Alicja Konstantynowicz

Psycholog, absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie.